Motivace 9. února 2018

Známe vítěze Siluety 2018!

redakce 11 min 3332 přečtení

Na slavnostním vyhlašování cen jsme nemohli chybět. Bylo plné emocí, dojemných a krásných chvil. Jaké byly první dojmy vítězů a jejich poradců?

Slavnostní vyhlášení proběhlo 26.1.2018 v rámci galavečera v hotelu DUO v Praze. Letošní Silueta byla oslavou všech, kteří v sobě našli odvahu nejen zhubnout, ale i změnit svůj životní styl. Večer patřil nejen soutěžícím, ale i poradcům, kteří měli na úspěchu svých nejen klientů, ale nyní mnohdy i přátel, lví podíl.

Na úvod promluvil i garant CWP, prof. MUDr. Vladimír Teplan, DrSc., který mimo estetického dopadu programu zdůraznil i jeho pozitivní účinky na zdraví. „Cambridge Weight Plan je účinným způsobem, jak bojovat proti tvorbě a udržování viscelárního tuku. Jsem opravdu vděčný CWP, že do České republiky přineslo motivaci a způsob, jak být nejen krásnějším, ale i zdravějším.“ uzavřel proslov pan profesor.

KLOBÁSA, NEBO OKURKA?

To, že je Cambridge Weight Plan nejen způsobem, jak zhubnout, ale i cestou, jak změnit svůj životní styl – a váhu i zdraví si udržet, potvrzují i slova regionálního manažera a výživového poradce Ing. Lukáše Vrány: „Cambridge není jen dieta, ale komplexní program, který vede k trvalému udržení váhy a zdravějšímu a šťastnějšímu životu. Začíná se na produktech a končí na změně stravování a změně životního stylu.“

Jeho tvrzení se shoduje i s osobními zkušenostmi finalistů, kterých jsme se v medailoncích ptali, co pro ně Cambridge Weight Plan znamená, a jak jim změnilo život. A jaké byly nejčastější shodné odpovědi?

CWP mi přineslo pocit štěstí a energii do života. Můžu si koupit co chci, ne to, co mi je. Jsem nový člověk. Lidé mě na ulici nepoznávají. CWP mi umožnilo nový start do života.

Změnu přístupu k životnímu stylu a zdravé stravě dokládá i jednotná odpověď na otázku, zda by finalisté Siluety upřednostnili klobásu nebo okurku. Okurka zvítězila u všech bez výjimky :).

Ale teď už k vítězům a jejich poradcům:

KATEGORIE MUŽI

Vítězem se mezi muži stal Radek Máj, který zhubnul neuvěřitelných 55 Kg. A hubnutí pokračuje dál – napříč celou rodinou. „Hubla manželka, dcery a příští týden začíná i syn. Když jsem dietou procházel já, hlídaly mě dcery, teď hlídám já je,“ říká s úsměvem sympatický Radek.

Vítěz kategorie "Muži", pan Radek Máj. Gratulujeme!

KATEGORIE NEJVĚTŠÍ ÚBYTEK KIL

Příběh a cílevědomost vítězky této kategorie Simony Stojanové je opravdu obdivuhodná. Simona, která zhubla 60 kg, je totiž majitelkou restaurace a každý den je obklopena jídlem. Jak se svody sladkého a chutného jídla dokázala bojovat? „Když se mě někdo zeptal, jestli je to těžké, říkala jsem: ,Představte si, že si vyléčený alkoholik otevře vinárnu. Takže ano, obtížné to bylo. Ale svojí práci miluju, a tak jsem chutě prostě překonala´.“

Vítězka kategorie "Největší úbytek kil", slečna Simona Stojanová. Gratulujeme!

A co na Simonin úspěch říká její poradkyně Hana Sadílková? „Je úžasná. Hubla rok. Už to je neuvěřitelný výkon, když k tomu ještě přidáte její profesi, nezbývá než ji prostě obdivovat. Je pro mě obrovskou motivací, a věřím, že bude motivací i pro další lidi, kteří se sebou chtějí něco udělat.“ A jaký byl podle Simony nejlepší okamžik diety? „Nejlepší okamžik byl, když jsem začala hubnutí počítat ne po kilech, ale po desítkách kil. A v hubnutí hodlám pokračovat. Letos budu mít svatbu.“ svěřila se nám Simona.

KATEGORIE ABSOLUTNÍ VÍTĚZ

Důkazem, že se o dietu nezajímají pouze ženy, je letošní absolutní vítěz, šarmantní Jan Šarman. Měl i absolutní vítěz nějaký krizový okamžik, co pro něj bylo nejtěžší? „Nejvíc zdrcující moment, kdy jsem pocítil sílu poradkyně, bylo, když jsem si v lednu udělal výlet do Beskyd, měl jsem radost, že jsem si zasportoval, a ještě jsem si řekl, že si dám dietní oběd: smažený květák a Birell. A když jsem to řekl paní poradkyni, „spucla“ mě na dvě doby a řekla: ,tak to je ketóza zastavená aspoň na dva dny, to smažené a ty sacharidy v pivu, to je katastrofa!´ Tehdy mi došlo, že se člověk opravdu musí zajímat o to, co jí. A to mě Cambridge naučilo.“
Se svou poradkyní paní Renatou Štěpánovou se i po skončení programu stále stýkají: „Jsme v kontaktu, oba pečeme kváskový chléb a pan Šarman přišel s tím, že jezdí do mlýna, takže mi vozí mouku.“ říká paní Štěpánová.


Absolutní vítěz ankety Silueta 2018, pan Jan Šarman. Gratulujeme!

KATEGORIE WEIGHT KEEPER

Živým důkazem toho, že program funguje dlouhodobě, jsou finalisté ocenění v kategorii Weight Keeper, ve které oceňujeme schopnost udržet si váhu rok a více. Letošní vítězkou je Lenka Chlanová, která tím, že zhubla přišla sice o manžela, ale našla novou životní lásku. Svou váhu si přitom stabilně udržuje už 4 roky. Při společném tanci to šťastnému páru moc slušelo. Na galavečeru samozřejmě nemohla chybět její poradkyně Renata Ticháčková, bez které by to, jak vítězka sama řekla, nešlo.

Vítězka kategorie "Weight keeper", paní Lenka Chlanová. Gratulujeme!

KATEGORIE BRAND AWARENESS AWARD

Ocenění za zvyšování povědomí o značce CWP získala úžasná paní Milada Kerndlová, a to díky své odvaze šířit osvětu a nebát se hovořit o intimních tématech. Prošla si rakovinou, po léčbě přibrala a začala mít zdravotní problémy. Díky neuvěřitelně silné vůli se jí podařilo za podpory svého okolí a poradkyně Lenky Krejstové kila shodit a začít žít nový život. Touhu pomáhat ostatním a inspirovat má zřejmě prostě v sobě. Proto našla odvahu se o svůj příběh podělit.

Vítězka nové ceny "Brand Awareness Award", paní Milada Kerndlová. Děkujeme a gratulujeme!

HVĚZDA LETOŠNÍ SILUETY: DVOJNÁSOBNÁ VÍTĚZKA V KATEGORIÍCH ŽENA A ONLINE PROMĚNA ROKU

Velikou přidanou hodnotou Siluety je také to, že můžeme na vlastní oči vidět vztahy, které se budují mezi klienty a poradci. Poradce je mnohdy téměř jako člen rodiny, vztahy se přesouvají do osobního života. Toho je důkazem i vítězný tandem Milada Böhmová a její poradkyně Jana Trojanová. Intenzivně se vídají i po skončení diety, během programu se spřátelily, jezdí společně se svými partnery na výlety a při osobním kontaktu je z nich cítit, že se prostě mají rády.

Vítězka hned dvou kategorií "Online proměna" a "Ženy", paní Milada Böhmová. Gratulujeme! 

Jaký byl první pocit dvojnásobné vítězky, když vyhlásili její jméno? „Úžasný. Byl to prostě úžasný pocit. Srdce mi tlouklo tak, že jsem myslela, že mi vyskočí z hrudi. Ale můj muž to prožíval ještě mnohem více. Celou dobu mě hrozně podporoval.“ A jak vítězství své klientky a dnes už kamarádky prožívala její poradkyně Jana Trojanová? „Moje pocity byly nepopsatelné, mám dojem, že jsem to prožívala místo Milady, byla jsem za ní neuvěřitelně šťastná. A hlavně jsem na ní neskutečně pyšná, jak to celé zvládla.“

Atmosféra večera byla neuvěřitelná. K jejímu vytvoření přispěl i Láďa Kerndl, jeden z čestných hostů, který na počest soutěžících a vítězů zazpíval několik písní, kterými zvedl přítomné ze židlí a roztančil sál. Po vyhlášení výsledků přišel i kouzelník, který jako jediný český iluzionista vystupuje v Las Vegas. A i když výsledky, kterých soutěžící Siluety dosáhli, vypadají také jako kouzlo, žádná magie v tom není. Za úspěchy stojí neuvěřitelně silná vůle a odvaha změnit svůj život.

Všem výhercům i zúčastněným gratulujeme a děkujeme za jejich sílu, odvahu a inspiraci!

Související