Motivace 1. září 2017

Začít hubnout znamená přijmout zodpovědnost. Za svoje tělo i mysl.

redakce 5 min 2084 přečtení

Hubnutí není o tom, jakou máte oporu v lidech kolem sebe. Je to cesta, jak najít oporu sám v sobě, říká Roman Víšek, který díky Cambridge Weight Plan zhubl téměř ze 100 na 79,5 kg 

Nejdůležitější věcí v životě jsou zdravé mezilidské vztahy. Chvíle, které trávíme se svými blízkými jsou tím nejhodnotnějším, co v životě máme. Abychom je však mohli trávit aktivně a plnohodnotně, musíme se starat o své zdraví.

„Hlavním důvodem, proč jsem se rozhodl zhubnout, byla moje rodina, ale také pohled do zrcadla. Velkou motivací pro mě byl můj syn. Když jsem si s ním hrál, nestačil jsem mu. Byl jsem hned zadýchaný, unavený, po obědě jsem spal déle než on. Moje vitalita a energie byla na bodu mrazu. Když se dnes ohlédnu zpět, nemůžu uvěřit, že jsem to nechal zajít tak daleko,“ svěřil se Roman.

Nadváha může mít vícero příčin. Některé jsou zdravotního rázu, například problémy se štítnou žlázou, cukrovka apod. U většiny lidí, kteří trpí nadváhou je však na vině nesprávný životní styl. Změnit své návyky a začít pro sebe a své tělo něco dělat vyžaduje velkou míru sebereflexe a extrémně pevnou vůli.

„VŠECHNO JE JEN V HLAVĚ, DŮLEŽITÉ JE SE NEVZDÁVAT“

Jako u většiny lidí, kteří se odhodlali zhubnout, i u Romana Víška zafungovalo osobní doporučení. O dietě se dozvěděl od dobré kamarádky, která vytrvala a podařilo se jí kompletně změnit životní styl. Viděl na ní, jak je plná energie a chuti do života, a to ho motivovalo domluvit si schůzku s poradcem Cambridge Weight Plan a vydat se na nelehkou cestu za lehčím pocitem i životem.

„Moje poradkyně, Lada Mašová, mi vždycky dodala elán, abych vydržel, namotivovala mě do dalšího týdne. Mohl jsem jí kdykoliv zavolat, když jsem měl dotaz, nebo když jsem prostě potřeboval podporu.“

U diety je podpora okolí důležitá. Ve finále je ale na každém, zda dietu zvládne nebo ne. A nemůžeme vinit svoje okolí – i když jste na oslavě, kde si všichni pochutnávají na různých dobrotách. Rozhodnutí, zda podlehneme lákadlům nebo se udržíme, je jen a jen na nás. Důležité je přijmout zodpovědnost za svoje rozhodnutí, zamyslet se, proč jsme neuspěli, a hlavně se nevzdávat. Hubnutí je velká škola sebereflexe. V tomto procesu se naučíme mnohé nejen o svém těle, ale i o své psychice.

„Držet dietu není legrace – musíte se vzdát spousty věcí, které opravdu milujete. Ale buďto to dokázat chcete, nebo nechcete.“ Roman Víšek to dokázal a dnes říká: „Chci se cítit dobře, vypadat dobře a už nikdy se nedostat do stavu, ve kterém jsem byl. Moje zdraví se stalo prioritou číslo 1. Mám energii na práci i na rodinu, vím, že jim dlouho vydržím (smích) a můžu si život s nimi užívat naplno.“

Související