Zdraví 9. května 2018

Stres ve tváři a jak mu předejít

redakce 5 min 2260 přečtení

Jak se postavit stresu a udržet nejen pleť v přirozené kráse?

Stresu může podlehnout každý. Pokud máte práci, složenky a domácí povinnosti, je dobré se s ním, lépe dříve než později, naučit pracovat. Jeho nápor je ničivý a intenzitu svému majiteli vždy dokonale vepíše i do tváře. Stres lze zvládat pomocí pozitivní mysli, kterou si udržíme zdravým jídlem, pravidelným cvičením, péčí o sebe sama, a především poctivým a kvalitním spánkem. Platí, že pokud chceme vypadat svěže, musíme se tak i cítit. Jakmile se začneme zanedbávat, a ještě k tomu na sebe necháme působit stresové faktory, s vitalitou pokožky, vlasů i nehtů to půjde pěkně z kopce.

Máme pro vás nejčastější ukázky, jak se důsledek zatížené a negativní mysli dokáže vepsat rovnou do tváře, i co s tím.

Kde se berou pytle pod očima?

Máte na zítřek hromadu úkolů a do půlnoci v posteli přemítáte nad tím, co všechno budete muset po probuzení stihnout? Tak v tom případě vás ranní pohled na pytle pod očima nemine. Špatnou zprávou je, že unavené a nateklé váčky se po probuzení gravitací ještě zvýrazní.

Co udělat lépe? Jít do postele s klidnou hlavou a dopřát si alespoň 8 hodin spánku. A pokud tušíte pracovní shon, sepište si předem seznam úkolů. Alespoň hodinu před uložením odložte telefon, jehož svit klidový režim nabourává. Na uvolnění a podporu spánku je ideální šálek čaje z heřmánku nebo meduňky.

Pokud se ráno s nafouklýma očima probudíte, ochlaďte v ledničce polévkové lžíce a ty si přikládejte na problémové partie očí. Jemně jimi masírujte napuchliny z vnitřního k vnějšímu okraji oka.

Tip: Zkuste denně vypít 8 sklenic vody.

Proč je kůže suchá a šupinatá?

K odbourání stresu patří i dostatek tekutin. Buňky jsou díky tomu vitálnější a lépe se ubrání před stažením. V opačném případě nedostatek vody a množství kávy vede k dehydrataci.

Zkuste denně vypít 8 sklenic vody a skvělé je zařadit i oblíbený zelený čaj. Jeho antioxidanty podpoří regeneraci těla, a to prospěje i vaší pokožce. Zařaďte zeleninové a ovocné svačiny, které vás obohatí vysokým množstvím vody i minerálů a vitamínů. Výsledek se jistě dostaví!

Rychlou vzpruhou pro suchou pokožku je krém, nebo rovnou sérum, s obsahem kyseliny hyaluronové. Kromě toho, že na sebe váže enormní množství vnitřní vody, dokáže ji k sobě připoutat i ze vzduchu. Kůže se hydratací napne a prozáří.

Pubertu již máte za sebou, ale akné nikoli?

I kdybyste byli v naprosto čistém prostředí a o pokožku se denně pečlivě starali, pokud přijde stres, je všechno marné. Akné či vyrážka se s největší pravděpodobností objeví stejně. Na vině je hormon kortizol, který se vylučuje do těla během psychické zátěže a důsledky jsou bohužel vidět i na obličeji. Mimo jiné stres dokáže narušit i zdravou mikroflóru. Nevyvážený poměr bakterií přispívá také ke kožnímu znečištění.

Zaútočí-li na vás stresová situace, buďte připraveni. Jen tak vás stres nepohltí. Skvělým pomocníkem v takové chvíli je soustředění-se na vlastní dech. Hluboké a pomalé dýchání dokáže uvolnit mysl a dovolí se nad problém během krátké chvilky zadívat alespoň z malého nadhledu. Chce to trošku cviku, a tak trénujte, kdykoli budete mít chvíli. Čím více kyslíku do sebe dostanete, tím více ho budou mít i buňky. I v tomto případě platí, že dostatek vody a zdravé stravy bohaté na bílkoviny prospívá.

Nemračte se, jste krásní a svět také!

Jistě víte, že nejkrásnější vrásky jsou ty od smíchu. Možná si to ani neuvědomujete, ale stres a zamyšlení často nutí zatínat svaly, mimické nevyjímaje. Časté mračení opravdu dokáže prohloubit a zvýraznit přesně ty vrásky, které byste raději neviděli.

Až budete sedět před zapeklitým e-mailem nebo se rozčilovat, zkuste si uvědomit, co vlastně děláte se svým obličejem. Místo mračení se zrelaxujte a uvolněte tvář mimickým klidovým cvičení. Můžete zapojit i technické pomůcky. Svrašťování obočí znesnadní obyčejná izolepa vlepená na problémovou partii. To samé udělejte i nad horním rtem, pokud máte tendenci špulit pusu. Uvidíte, že za krátkou chvíli si na nevhodné grimasy vzpomenete sami a rychleji od nich upustíte.

Předcházet problémům je vždy snazší než jim čelit.

Pozitivní mysl je bezchybná a buďte si jisti, že se odrazí nejen ve vaší tváři, ale i na celkovém zdraví. Výše zmíněné rady mohou pomoci od akutních příznaků, ale nejsou všemocné. Pokud na sebe necháte dopadat stres dlouhodobě, výsledky těchto rad budou jen dočasné. Záruka úspěchu je pozitivní myšlení. Pokud budete čelit problému, dovolte si od něj na chvíli odstoupit. Nadhled je pomocník, který vás dokáže uchránit od nepříjemností.

Zaměřte se na pozitivní věci okolo sebe. Využijte přicházející jaro a jeho energii. Inspirujte se jeho sílou a namísto nepříjemných stresorů na sebe nechte působit přicházející slunce. V každé chvíli pátrejte po dobré náladě a příjemných podmětech. Uvidíte, jak vás tento zázračný elixír rozjasní.

Související