Motivace 15. ledna 2018

Silueta: soutěž, která oslavuje vůli, vytrvalost a odhodlání

redakce min 1345 přečtení

Silueta je soutěž, kterou pro své klienty každoročně pořádá společnost Cambridge Weight Plan.

Ta se specializuje na šíření osvěty a povědomí o zdravém životním stylu a pomáhá svým klientům nejen shodit nadbytečná kila, ale hlavně získat jistotu do nového života.
Umístit se v této soutěži na předních příčkách je přitom velmi obtížné.

K dobrému výsledku vám totiž nepomůže ani talent, ani štěstí, ale pouze vůle vytrvat a odhodlání zlepšit svůj život ve všech směrech. Proč vlastně soutěž Silueta vznikla, komu přesně je určena a co pro ni osobně znamená, nám řekla majitelka společnosti Cambridge Weight Plan Pauline Janebová.

Jak se zrodila myšlenka uspořádat soutěž Silueta?

Celá myšlenka Siluety vznikla na základě soutěže Slimmer of the Year v Anglii. Inspirovali jsme se a řekli si, že i my chceme našim klientům poděkovat a zároveň pogratulovat uspořádáním hezkého večera, kde oceníme celou jejich snahu i úspěchy. Chtěli jsme jim ukázat, že jsou na ně pyšní nejen lidé v jejich okolí, ale i my, firma, a jejich poradci. Jde o oslavu synergie, o oslavu společného úspěchu, který by nebyl bez vůle klientů, bez podpory poradců ani bez kvalitních výrobků, které dodáváme.

Co pro vás osobně soutěž znamená/symbolizuje?

Pro mě soutěž znamená právě zhmotnění úspěchů našich klientů. Protože pro ně to celé děláme. Zároveň pro mě soutěž reprezentuje i prostor pro společnou oslavu klientů a jejich poradců. Většina lidí, kteří se dostanou do soutěže, dosáhla velkého snížení váhy. Je neskutečné, že v sobě někdo najde vůli a půl roku, rok vytrvá a jde si za svým. Díky soutěži můžeme dát těmto výjimečným lidem prostor, jak vyniknout, jak je ocenit. Myslím si, že tito lidé si zaslouží, aby byli středem pozornosti. Je to ukázka toho, že když se chce, tak to jde a zároveň motivace pro další lidi, kteří chtějí zhubnout a začít svůj život žít kvalitněji.

Utkvěl vám v paměti příběh některého z klientů? Čím byl speciální?

Nejde vybrat jenom jeden příběh. Je jich mnoho, kolikrát jsou to i dojemné osobní příběhy. První klientka, která mě napadla, je loňská účastnice Siluety paní Šmerdová. Její dcera je handicapovaná a jak rostla, tak s ní paní Šmerdová nemohla cvičit Vojtovu metodu. Mám bratra se stejným handicapem, takže vím, kolik síly a odhodlání je potřeba jenom k tomu srovnat se s faktem, že má člověk dítě s handicapem. Péče o takové dítě je nesmírně komplikovaná a psychicky i fyzicky náročná. A držet v takové situaci dietu, kdy si člověk nemůže dát po dlouhém dni víno nebo zajíst stres, to musí být neuvěřitelně těžké. Paní Šmerdová je sluníčko, člověk, který rozdává radost a energii. Zhubla, vypadá výborně a je schopná se svojí dcerkou cvičit i dělat další aktivity. Příběhů je strašně moc a každý je jedinečný. A já jsem zkrátka moc ráda, že můžu být u toho a lidem pomáhat.

Kdo se může do Siluety přihlásit?

Do Siluety se může přihlásit každý, kdo se zúčastnil našeho programu a vydržel. Minulý rok jsme otevřeli i kategorii 10 kg redukce, takže soutěžit mohou i lidé, kteří shodili méně.

Jak si myslíte, že účast v soutěži soutěžícím pomáhá?

Je to určitě další motivace, proč zhubnout. Myslím, že ten večer, kdy mohou spolu s rodinou a partnery oslavit svůj úspěch, je pro soutěžící odměna. A může motivovat další lidi, ukazují, že to jde. Letos poprvé mohou lidé hlasovat online, takže už to není jenom na porotcích, ale i na lidech kolem, takže vyhrát může opravdu kdokoliv a myslím, že i podpora okolí, cizích lidí, kteří soutěž sledují, pro soutěžící moc znamená.

Jaká jsou pravidla soutěže?

Pravidla jsou jednoduchá. Musíte s námi zhubnout, poslat fotku před a po, napsat svůj příběh a natočit krátké video, ve kterém se nám představíte. Někteří lidé jsou velmi kreativní v tom, co natočí, někdy je to i vtipné umělecké dílo :). Je třeba se přihlásit skrz poradce a více není třeba.

Pořádá se tato soutěž i v zahraničí, nebo je ta u nás unikátem? Pokud se pořádá i v zahraničí, jakou má globální tradici?

My jako distributor máme lokální soutěž, další distributoři mají také možnost dělat lokální soutěže, ale hlavní soutěž je v Anglii, která má sekci „Mezinárodní hubeňour roku“, kam je možné nominovat z každé země jednoho kandidáta. Tato soutěž má neuvěřitelnou sledovanost. V loňském roce soutěž vyhrál mladík ze Saudské Arábie a v jeho zemi to mělo velkou váhu, po návratu se mu dostalo velké mediální pozornosti a díky tomu inspiroval mnoho dalších lidí.

Co byste vzkázala lidem, kteří přemýšlejí nad tím, jak změnit svůj život a konečně se vypořádat s obezitou nebo nadváhou?

Myslím si, že každý z nás se postupem času dostane do bodu, kdy se na sebe naštve a řekne si „a dost!!“ a začne se sebou něco dělat. Klíč ke změně je v tom, že nastane změna v myšlení člověka. Když se člověk zdravě naštve, tak vydrží v takovém režimu, aby se dostal k vytouženému cíli. Někdo to nezvládne sám. Není žádná ostuda nechat si pomoci třeba od trenéra nebo od poradce. Tito lidé jsou motivátoři a spřízněné duše, které jsou tu pro vás.

Související