Motivace 23. května 2017

Přípravy na rodinné léto můžou začít! Co nesmíte doma zapomenout?

redakce 6 min 832 přečtení

Vzpomenete si někdy na výlety s rodiči? Na tradice, které je doprovázely? Čas plynul tak trochu jinak. V dnešní uspěchané době jsme ale rádi za každou chvíli volna, kdy jsme s dětmi venku a ty pro změnu lítají a křičí jak na lese. Ať už plánujete dovolenou, nebo výlet, zde je několik rad, díky kterým budete mít z času stráveného v přírodě o něco lepší pocit. A pomohou vám zůstat v pohodě. :)

Družstvo hlásí nástup. Připraveni?

Určitě už víte, že začátkem výletu nebo dovolené dostáváte na starost pitný režim celé rodiny. A jistě také víte, že pro nás (a pro děti obzvlášť) je nejlepší obyčejná voda. Zkuste přidat dětem do lahviček maliny, borůvky, nebo další ovoce, které máte doma rádi. Je velká šance, že budou lépe dodržovat pitný režim. Navíc, pokud narazíte na zdroj pitné vody, můžou si lahvičky doplňovat a voda jim bude stále chutnat.

Jistě máte přichystanou i svačinku. Díky všem možným uzavíracím pytlíčkům a krabičkám dnes už není problém vzít s sebou dobré, zdravé věci, které zasytí a doplní energii. Důležitou součástí zásob na výlety a dovolené je opět ovoce. Především pro děti může být rychlým zdroje energie. Přírodní cukry najdete v banánech, hroznovém víně, ale i jablkách. Dejte si záležet a například jablíčka si nakrájejte předem, ať můžete uzobávat.

Drobné komplikace den nezkazí.

Je úplně normální, že se na výletě ušpiníme. Oproti našim rodičům máme výhodu a můžeme si přibalit vlhčené ubrousky. Oceníte je při odstraňování čehokoliv z oblečení, ale i z potomků samotných. Pokud se budete muset kvůli svým dětem ušpinit, můžete pak ubrousky použít pro dezinfekci rukou. Určitě je ale nenechávejte v lesích. Jeden, třeba malý, pytel z bioplastu v batohu dospělého znamená další krůček směrem k pohodovému výletu a čistým lesům.

Taky občas šlápnete vedle?

Na dovolenou si asi povezete celou lékárničku, ale i na malý výlet je lepší přibrat do batohu dezinfekci na otevřené rány a náplasti, kterými rány přelepíte. Náplasti nic neváží, a tak vezměte raději několik balíčků. Na dítěti vydrží přibližně 8 minut, a tak je dobré mít jich hodně. Krizové situace, pokud přijdou, řešte s klidem. Připravený, nabitý mobilní telefon přivolá v podstatě kdekoliv v České republice poměrně rychlou a spolehlivou pomoc. Stačí vytočit číslo 112. Také nezapomeňte na to, že reflexní prvky jsou za snížené viditelnosti povinné. Díky reflexní pásce můžete být dobře vidět právě třeba i ve chvíli, kdy vás bude pomoc hledat.

Hledáte inspiraci na letní výlety? Sledujte náš blog, brzy přineseme článek s prvním výletem.

Související