Motivace 5. března 2018

Nejkrásnější místa pro dokonalý víkendový pobyt

redakce 6 min 3581 přečtení

Zakončete celý týden nezapomenutelně. Udělejte z víkendu motivaci všedních dní. 

Pracovní volno regeneruje. Tento pozitivní jev můžeme navíc ještě posílit. Stačí dočasně vyměnit domácí okoukané prostředí za nové a příjemné okolí, které bude vybízet k naší aktivitě i adekvátnímu odpočinku. Na krátké dovolené je naše republika přímo stvořena. Pravdou je, že tolik dosažitelných možností, kam vyrazit za zážitky, může vést někdy až k nerozhodnosti. Máme proto pro vás 3 + 1 doporučení, kam se na víkend vydat. Destinace jsme vybírali tak, aby poskytly opravdu širokou paletu možností, a to vždy v atraktivním prostředí. Jako bonus ještě přidáváme i tip na lokální ubytování, které už samo o sobě může fungovat jako vaše odměna.

Český ráj

Sám název je důkazem, že zde najdete potěchu na každém kroku. Romantická příroda, kontrast skal, památky a především klid. Přesně takový zážitek je zhmotněn i v Zámeckém Hotelu Hrubá Skála, ve kterém si užijete výsostný pocit slasti. V tomto případě i té moderní, protože nechybí wellness ani sauna, kde si můžete odpočinout po dni plném zážitků, které si přinesete z blízkého okolí. Tipů na výlet je nespočet. Mezi nejžádanější patří Prachovské skály s legendárními skalními městy, v Klokočských skalách můžete pátrat po jeskyních, nebo se vydejte na některý z místních hradů či zřícenin. Mezi turisticky nejoblíbenější patří hrad Trosky, Valdštejn, Kost a státní zámky Hrubý Rohozec, Sychrov a samozřejmě Hrubá Skála. Je zde tolik variant a okruhů, že na své si přijdou rodiny s dětmi, senioři i sportovní typy. Pokud dostanete chuť na kulturu a městský, avšak poklidný ruch, nabízí se historické centrum Jičína, Turnova nebo Mladé Boleslavi. Inspiraci nabízí i velmi bohatý regionální program zábavních akcí.

Národní park České Švýcarsko

Kouzelná a u nás ojedinělá krajina členitých pískovcových skal v mohutném kaňonu Labe skýtá úchvatné scenérie a přírodu, které rozhodně stojí za to vidět. Dokonalý výlet pro ty, co dostanou chuť nechat za sebou tíhu všedních starostí a zregenerovat se příjemnými procházkami úchvatným okolím. Vstupní branou do Národního parku je obec Hřensko, z které je to nedaleko od věhlasné Pravčické brány i k plavbě po soutěskách řeky Kamenice. Rozhodně si nechte den na návštěvu Jetřichovic, z kterých se větví turistická síť cest. Každá vám odhalí nějakou zajímavost. Příjemné zázemí i vhodný výchozí bod najdete v Krásné Lípě, ideálním odpočinkovém městě s vyhlášeným ubytovacím komplexem Aparthotel Lípa. Nezávislým dobrodruhům i jejich mazlíčkům poskytne prostorné apartmány a těm vybíravějším moderně zařízené pokoje se všemi náležitostmi. Pro všechny je k dispozici sauna, masáže i pestré sportovní indoorové vyžití.

zdroj: www.aparthotel-lipa.cz

Český Krumlov

Své kroky zaměřte do tohoto magického města tehdy, budete-li mít náladu na romantickou atmosféru, historickou autentičnost i pestrý společenský program. V kulturním srdci Jihočeského kraje, zařazeného na seznam UNESCO, najdete spletité uličky i výhledy na Vltavu, autentické měšťanské domy a zákoutí s kavárnami, galeriemi i koncerty. Ideální místo pro odpočinek je kouzelné nábřeží v centru města. Za návštěvu stojí i unikátní grafitový důl. Samostatnou kapitolou je rozlehlý areál zámku Krumlov s jeho expozicemi, turistickými okruhy a Zámeckým divadlem s nejzachovalejší barokní scénou světa. V případě, že budete mít náladu na oživení programu, využijte půjčovnu lodí, která nabízí jak vyhlídkové plavby, tak raftové sjezdy. Pokud sháníte dostupné bydlení v centru i na úrovni, kde byste si mohli dopřát i trochu péče a relaxace, doporučujeme Wellness Pension Ametyst.

zdroj: www.pension-ametyst.cz

Lázně v Budapešti

Požadavek na výpravnější víkend s netradičními zážitky i jedinečným prostorem na načerpání sil dokonale splňuje náš poslední tip. Leteckou dopravou jste ve světově proslulém lázeňském městě za hodinu a cena začíná již na několika stovkách. Relax alespoň v jednom spa zařízení je zde povinností snad každého návštěvníka. Z více než třicítky léčivých lázní jsou pro svou pestrou nabídku bazénů i teplot vody nejznámější Lázně Széchenyi. Okázalost a styl vás obklopí v Gellertových lázních a lázně Király představují nejstarší komplex ve městě. Oblíbenou atrakcí jsou také večerní termální párty, které vám umožní zažít něco jedinečného.

Budapešť nabízí příležitosti k objevování místní kultury, památek, architektury a samozřejmě i gurmánských požitků. Večerní zábava je zde samozřejmostí a na své si přijdou vyznavači tradiční i moderní hudby. Možností ubytování je nespočet. Chcete-li být v centru dění a luxusu, nabízí se Prestige Hotel Budapest. Variantou ve skvělé lokalitě, s nádhernými výhledy na Dunaj a dominanty Budínského hradu, je Danube Pest-side Apartment. Ať už hlavu složíte kdekoli v Budapešti, zažijete neopakovatelný víkend za přiměřené ceny.

Budapešťské lázně stojí za návštěvu. Zdroj: http://www.prestigehotelbudapest.com

Navnadily vás víkendové tipy na výlet? Už se vidíte v některém z hotelů nebo na pikniku v přírodě? Ať už vás láká cokoli, je to správný začátek. Co takhle využít ho hned. Podívejte se do diáře, kdy máte volný víkend a udělejte si do něj poznámku „MOTIVACE VŠEDNÍCH DNÍ“. Uvidíte, jak se vám začne hned lépe pracovat a nenadálé problémy půjdou vyřešit mnohem snadněji. Když se na něco těšíte, život je prostě snadnější. Nezapomínejte na to a naučte se těšit sami sebe a vaše blízké. A buďte si jisti, že i pouhé dva dny dokáží přinést mnoho.

Související