Jídlo 22. května 2018

Lívance s jahodami, tvarohem a domácí marmeládou

redakce 7 min 2933 přečtení

Inspirujte se receptem ze "Zdravé kuchařky Jana Charouze".

Jídelníček s nízkým příjmem sacharidů může především začátečníky velmi potrápit. Chutě na sladké se čas od času vynoří a zlákají na šikmou plochu. Kdo podlehne nejčastěji? Nepřipravení. Chvilkové ukojení, které vše dokáže snadno vrátit na začátek, někdy končí s tradičním moučníkem, bohužel nejen v ruce. Řekněme si otevřeně, že klasické dezerty napěchované cukrem, tukem, pšeničnou moukou a nejlépe i kvasnicemi, jsou zkrátka kalorickou bombou. Víte, jak jí bezpečně pokořit?

Připravte si několik alternativních a povolených dezertů, které splňují potřeby redukčních jídelníčků. Seznamujeme vás s jedním perfektním adeptem na tento seznam dobrot. Lívance s tvarohem, jahodami a domácí marmeládou. Nezapomeňte ale, že si ho můžete dopřát jen jednou za čas a zároveň by tento recept neměl nahradit jedno z jídel, ale spíše ho doplnit. Inspiraci jsme pro vás našli ve Zdravé kuchařce Jana Charouze, který na základě úspěšné zkušenosti s programem Cambridge Weight Plan připravil mnoho chutných a zároveň lehce stravitelných pokrmů.

Časová náročnost: 20 minut

Počet porcí: 1

Výživové hodnoty na 1 porci: 375,1 kcal, bílkoviny 30,5 g, sacharidy 46,3 g, tuky 6,5 g, vláknina 3,5 g

Ingredience

 • 1 kaše s ovesnými vločkami Cambridge Weight Plan
 • 1 vejce
 • 100 ml vody
 • 100 g tvarohu
 • 60 g jahob
 • 3 lžičky domácí jahodové marmelády
 • máta

Jak na to?

 1. Metličkou důkladně promíchejte kaši s ovesnými vločkami Cambridge Weight Plan s vejcem a vodou. Získáte velmi řídkou konzistenci.
 2. Rozehřejte teflonovou pánev bez oleje. Naběračkou vlijte těsto a vytvořte několik menších lívanců.
 3. Nechte je opékat několik minut z jedné i druhé strany.
 4. Servírovat je můžete tak, že budete klást jednotlivé lívance na sebe.
 5. Mezi ně přidejte tvaroh, na plátky nakrájené čerstvé, omyté jahody a nasekanou mátu. Domácí marmeládou a další snítkou máty dozdobte.

Užijte si zdravé mlsání. Dobrou chuť.

Související