Zdraví 23. května 2017

Letní aktivity, které vás nadchnou

redakce 7 min 909 přečtení

Mohlo by se zdát, že léto patří sportovcům a adrenalinovým nadšencům. Opak je ale pravdou. Jsme to právě my, zvídaví amatéři, kdo si chce v létě užít to, k čemu se třeba přes celý rok nedostaneme. Našli jsme pro vás několik příjemných a zábavných aktivit, které si můžete v létě vyzkoušet. Zaměřili jsme se na novinky, o kterých jste možná ještě neslyšeli, ale opravdu stojí za pozornost. Všechny mají společné to, že jsou velmi snadné na zvládnutí a užijete si je hned od začátku.

Fatbike

Fatbike je doslova a do písmene tlusté kolo. Pořádná kola a pořádné rámy zaručují pořádný výkon v jakýchkoliv podmínkách. Nenechte se ale zmýlit, toto není kolo pro tlusté! Sportovci na něm podávají opravdu šílené výkony. Mimo to je ale tím nejpohodlnějším, s čím můžete vyjet. A navíc, pokud vám na ježdění na kole vadí pohyb po silnici, je s Fatbikem problém vyřešen. Díky velkým kolům se nemusíte bát vyjet do terénu. Půjčit si ho můžete na mnoha místech. Vyzkoušejte si ho třeba na cyklostezkách Dolní Moravy.


zdroj: shutterstock.com

Paddleboard

Chcete se cítit jako surfař na Havaji? Pak musíte vyzkoušet paddleboard. Je to vlastně velké prkno, ale oproti klasickému surfování, za kterým stojí poměrně náročná technika, budete „jen“ stát, držet rovnováhu a pádlovat. Zní to snadně, ano? Po chvilce bude. A těch prvních pár pádů bude vždy do vody. Skvělé instruktory najdete mimo jiné u Máchova jezera, které si na paddleboardu okamžitě zamilujete.


zdroj: shutterstock.com

Frisbee Golf

Už jste o něm slyšeli? Nepotřebujete nic než frisbee samotné. Cílem si můžete zvolit v přírodě v podstatě cokoliv. A pokud si myslíte, že většinu práce oddře právě létající talíř, asi jste si dlouho neházeli. Když budete házet správně, najdete skvělý způsob, jak si projít základní cviky – upažení, rozpažení, otáčení se v bocích. Věděli jste, že hřiště na Frisbee golf najdete i v Praze?


zdroj: shutterstock.com

Rafting

Rafting má u nás už poměrně slušnou tradici. Jsme tak trochu národ vodáků a raft je ideální variantou pro každého, kdo by se na kánoi nebo kajaku necítil z jakýchkoliv důvodů dobře. Raft je měkounký, jen tak ho nepotopíte. A když si nebudete zahrávat, je šance, že vypadnete, skoro nulová. Na raft se nemusíte bát ani s dětmi. Vytrvalým pádlováním procvičíte svaly, které třeba zas tak často nepoužíváte. Rafty si můžete půjčit téměř všude. Síť půjčoven lodí je v České republice opravdu veliká.

Jóga

Jóga si s létem vyloženě rozumí. Vnímáme při ní svoje tělo v kontextu okolí. A tak se v létě vyplatí vyrazit do krásné přírody, kde věnujeme několik chvil třeba i základním cvikům. Určitě už jste slyšeli o cviku jménem Pozdrav slunci. Zkuste si ho příště na louce nebo v lese. Nejvíce energie vám dá, pokud si ho zkusíte ráno. Uvidíte, že se budete okamžitě cítit lépe. Navíc vás ráno nikdo nebude rušit. Už teď pro vás připravujeme další, základní cviky, se kterými se v józe můžete setkat.

Související