Zdraví 22. února 2018

Jak podpořit růst obočí

redakce 5 min 9136 přečtení

Co dělat, když je ho najednou méně, než potřebujeme?

Víte, který detail dokáže zásadně projasnit obličej, zatraktivnit pohled, vlít svěží dojem do tváře a celkově vás omladit a zkrásnět? Ano, je to obočí. Dnešním trendem je bohatě rostlé a v přirozeném tvaru. Pokud o sebe rádi pečujete, stačí málo, abyste měli dokonalost ještě více na dosah. S upraveným obočím se každý obličej rámuje k ideálnější symetrii, a navíc nabízí jemnější styl líčení.

Ale pozor, protrhané tenké linky nechte minulosti! Co však dělat v případě, že se k nim dopracujete jaksi omylem? Voskování či depilace, především svépomocí, mohou končit nepříjemnou nehodou. I návštěva nekvalitního kosmetického salonu někdy překvapí katastrofou. Co pak? Obrňte se trpělivostí a následujícími tipy. Přinášíme osvědčené neinvazivní rady na podporu růstu i toho sebeméně viditelného obočí. Použít je můžete i v případě, pokud za situací stojí problémy organismu. Mezi nejčastější příčiny patří hormonální změny, stres, nadužívání léků nebo nezdravý životní styl.

Zapomeňte na horký vosk

Pokud budete potřebovat zarovnat tvar obočí, používejte výhradně pinzetu. Pamatujte, že každému sluší to, co mu bylo dáno. Ideálem je pouze šikovně vyzdvihnout vlastní přednosti. Zbavujte se jen těch jednotlivých chloupků, které rostou mimo hlavní linii.

Ricinový olej

Nejúčinnější přírodní kouzlo seženete v lékárně nebo ve zdravé výživě. Nanášejte ho vymytým štětečkem z řasenky na odlíčené obočí a krouživým masírováním, alespoň po dobu 2 minut, se ho snažte co nejvíce vpracovat do pokožky. Následně nechte působit přibližně 30 minut a poté opláchněte. Opakujte několik týdnů, dokud neuvidíte zlepšení. Ricinový olej je bohatý na vitamíny, bílkoviny i antioxidanty, které mimo jiné prostředí kolem obočí chrání před toxiny a škodlivými mikroorganismy, které mohou růst komplikovat.

Kokosový olej

Všelék, který prospívá zdraví i vzhledu. Ve značném zastoupení vitamínů je pro růst obočí důležitý především vitamín E a železo. Zdravé a silné linky, s velkou pravděpodobností také přírodně ztmavené, dosáhnete přibližně za jeden až dva měsíce, pokud si každý den dopřejete několikaminutovou masáž s trochou rozpuštěného kokosového oleje. Provádějte ji před spaním a nechte působit přes celou noc. Olej opláchněte až ráno teplou vodou.

Cibulová šťáva

Pro odvážlivce máme tip, jak podpořit aktivitu vlasových folikul a zlepšit tvorbu kolagenových tkání. Šťáva vymačkaná z kousku cibule za několik týdnů dokáže při denním použití výrazně urychlit růst obočí. Oči zakryjte kosmetickými tampóny a přibližně 5 minut se snažte vmasírovat cibulový extrakt na kritická místa. Nechte zaschnout a poté opláchněte.

Tužka na obočí

Než se vaše obočí dostane do patřičné formy, pomozte si dokreslením sami. Odstín vybírejte o kousek tmavší, než jsou vaše vlasy, případně se řiďte přirozenou barvou řas. Krátkými tahy kopírujte vrozené oblouky od kořene nosu ke krajům a nakonec efekt zahlaďte kartáčkem. Snadno linky vystínujete a doladíte i hnědými matnými stíny a malým skoseným štětečkem.

zdroj: shutterstock.com

Záměrně nenabádáme k jednoduchým zkratkám moderní kosmetiky, kdy každá žena na počkání může ze salónu odejít s podobně zkoseným vytetovaným obočím. Věřte, že přirozenost se neokouká a nevyjde z módy nikdy. Právě to je ten největší luxus, který kromě vašeho vědomého rozhodnutí nestojí skoro nic.

Ať už si vyberete kteroukoli ze zmíněných cest k dokonalému obočí, mějte na paměti, že volíte jen z těch dostupných a především přírodních. Pouze takové totiž umí podtrhnout a odkrýt čistou krásu, kterou nosíte v sobě. Výsledek si žádá trochu času, ale finální efekt vás potěší nejen při pohledu do zrcadla, ale povzbudí i na duši.

Související