Motivace 18. června 2018

5 tipů, jak si užít pobyt na pláži, aniž by vás to stálo velké úsilí

redakce 5 min 1969 přečtení

Slunce, pláž, moře a zasloužený odpočinek…Také už se nemůžete dočkat letní dovolené? Dobrá zpráva je, že čas klidu a pohody se nezadržitelně blíží. Ideální dovolená je samozřejmě pobyt u moře. Několik skvělých dní, kdy nemusíte nic dělat, nikdo vás nehoní a vy máte dostatek času pro sebe. Vyvíjet nějakou činnost je asi tak to poslední, co byste chtěli dělat. Jenže proležet celý týden bez hnutí se také nedá.

Poradíme vám, jak se při plážovém lenošení zabavit, aniž byste se museli hodně namáhat.

1. Čtení

Lidé všech věkových kategorií, čtěte!

Čtení rozvíjí naší slovní zásobu, buduje fantazii a pomáhá relaxovat. Dozvídáme se také nové informace a rozšiřujeme své obzory. A těch fantastických příběhů, které na vás v knihkupectví čekají, je opravdu nespočet. Pokud šetříte místo v kufru, vezměte si namísto těžkých knih čtečku nebo časopisy. Čtečce pořiďte pěkný a odolný obal, abyste si ji na pláži neponičili pískem a slanou vodou.

2. Slovní fotbal

Mozek můžete zaměstnat i jinak než čtením. Pamatujete si ještě ze školy hru slovní fotbal? Je to hra, ve které má hlavní úlohu vymýšlení slov. Vtip je v tom, vymýšlet slova rychle a co nejzajímavější. Slovní fotbal je velice jednoduchá hra, ke které nepotřebujete žádné vybavení. Navíc má řadu benefitů. Díky slovnímu fotbalu rozvíjíte slovní zásobu, což se může hodit obzvláště dětem. U starších lidí může slovní fotbal fungovat jako prevence proti demencizapomínání. Skvělé je, že zapojíte všechny členy rodiny či své přátele. A pokud jste na dovolené jen s kamarádkou, zahrajete si i ve dvou.

Pst! Chcete opravdovou výzvu? Obměňte pravidla a začínejte každé slovo na poslední dvě písmena předešlého slova. A kdyby vás i to po nějaké době omrzelo, zahrajte si slovní fotbal třeba v angličtině.

3. Neviditelné cvičení

Že můžete cvičit, aniž by to někdo viděl? Ano, i to je možné. Při ležení na dece můžete zapojovat různé svaly, například opětovným zatínáním a povolováním. Takto můžete procvičit celé tělo. Z celodenního ležení tak nebudete unavení a budete příjemně naladěni na pořádný nášup mořských dobrot a večerní procházku městem. 

4. Plážová jóga

Jóga se poslední dobou stává čím dál víc oblíbenou. Jedná se o komplexní cvičení, při kterém cvičíte jak tělo, tak ducha. Nemusíte se hned ohýbat do složitých pozic, pro příjemné protáhnutí zkuste začátečnické cviky. Plážové kurzy jógy jsou velkým trhákem zejména v asijských destinacích, ale zacvičit si můžete prakticky kdekoliv.


Zdroj: Shutterstock

5. Stavění hradu z písku

Zábavná aktivita, kterou ocení zejména rodiny s dětmi. U dětí totiž platí, že ty jen tak na dece neudržíte. Rády u moře dovádějí a klidný odpočinek je pro ně cizí slovo. Stavění hradu (či jiných objektů) z písku je ideální příležitost, jak děti zaměstnat. Vy jim můžete samozřejmě pomoct. Děti budou mít radost, že něco pěkného vytvořily a vy se alespoň na chvilku zvednete z lehátka.

Ať už budete na pláži dělat cokoli, pamatujte si, že každý pohyb je k dobru. Co děláte na plážích vy? Pochlubíte se nám na našem Facebooku?

Související